Miseco s.r.o. - Schodové dielce - ich výroba a použitie

Schodové dielce z HPL, vinylu a s dreveným povrchom sa používajú najčastejšie pri rekonštrukcii jestvujúceho schodiska, ale sú ideálne aj pre nové shodiská a to je jedno či sú kovové, železobetónové, alebo drevené.

Výhody použitia HPL, vinylu, resp. dyhy nájdete na našich stránkach v sekcii "Schody"

Samozrejmosťou je aj ich použitie pri nových schodiskách, kde klient požaduje kvalitné a krásne schodisko.

Výhoda obkladu schodových dielcov (s povrchom prírodná dyha, vinyl alebo HPL) v porovnaní so schodami z masívu je v jeho dlhšej životnosti, resp. v odolnosti proti vzniku trhlín, ako je to bežné pri schodiskách z masívu.

Ak túžite po krásnom, funkčnom a ušlachtilom schodisku s dlhou trvanlivosťou, sme tu pre vás.

Najčastejšie rekonštruujeme tieto typy schodísk:

  • Kovové schodiská: Schodnicové schodiská - kde je potrebné pred samotným novým obkladom túto konštrukciu pripraviť. Na tieto účely sa používajú drevené laty a hranoly v príslušných výškových a šírkových reláciách. Následne sa na ne pripevnia samotné schodové dielce.
  • Betónové schodiská: Pretože ide o dielce určené pre vnútorné a suché priestory s normálnou klímou, je potrebné zabezpečiť suchý podklad (pri novostavbách). Preveríme výškové parametre nového schodiska, v prípade potreby sa urobia patričné opatrenia a následne sa schodové dielce nalepia do PU peny alebo pomocou špeciálnych lepdiel.
  • Drevené schodiská: Pri starých schodiskách je bežné vŕzganie z dôvodu prasklín a trhlín, preto je potrebné tieto schody priskrutkovať niekoľkými samoreznými skrutkami - tým ukotvíme pohyb preschnutého dreva. Takto zabránime ďalšiemu vŕzganiu schodiska. Následne sa preveria výškové parametre nového schodiska a pripevnia sa nové schodové dielce.

Viacej o postupe a montáži si môžete prečítať v sekcii "Montážny postup"